Logotyp Copywriting KrajewskaCopywriter online Martyna Krajewska
darmowe zdjęcia na bloga firmowego

Strony z darmowymi zdjęciami na bloga firmowego

9 listopada 2020

Dobrze dobrane zdjęcia na bloga urozmaicają treść i pomagają oczom czytelnika „odpocząć” od tekstu. Możesz przygotowywać je samemu, ale prościej będzie skorzystać z gotowych grafik. Poniżej lista 4 wyszukiwarek darmowych zdjęć na blog firmowy. A na koniec – szybki sposób na sprawdzenie unikalności swojego wyboru.

Wszystkie serwisy udostępniają fotografie na mocy licencji CCO. Dzięki temu nie musisz martwić się o umieszczanie nazwiska autora w widocznym miejscu w pobliżu grafiki i możesz z niej korzystać do woli na swojej stronie, blogu czy w celach prywatnych.

Unsplash

Wyszukiwarka posiada duże zasoby wysokiej jakości fotografii. Wszystkie obrazy są dostępne za darmo, a pełną licencję i sposób wykorzystywania możesz znaleźć na stronie w zakładce Licencja. Serwis wyposażony został w wyszukiwarkę przy pomocy słów kluczowych oraz podręczną listę kategorii. Jest dostępny jedynie po angielsku.

Pobierając grafikę wybieramy jej rozmiar – więc od razu można ściągnąć małe zdjęcie i wrzucić je na bloga bez dodatkowej optymalizacji.

Pixabay

Serwis w pełni obsługujący język polski. Zdjęcia są udostępniane na podstawie licencji CCO, czyli przekazane do domeny publicznej. Posiada dostępne na pasku kategorie grafik.

Dostępne są:

  • Zdjęcia;
  • Wektory;
  • Ilustracje;
  • Krótkie filmy video.

Pexels

Wyszukiwarka obsługuje język polski, a dodatkowo zdjęcia możesz przeglądać, wybierając interesujące Cię kolekcje. W zakładce licencja opisano wszystkie działania dozwolone i nie dozwolone wobec dostępnych w serwisie grafik. Znajdziesz tutaj zarówno fotografie jak i formaty video. Otwierając zakładkę z konkretnym zdjęciem możesz je bezpłatnie pobrać w wybranym przez Ciebie rozmiarze, a także wesprzeć jego autora. Widoczna będzie także informacja o licencji danej grafiki.

Ponadto serwis organizuje konkursy w różnych tematykach fotograficznych, a najlepsi zdobywają nagrody pieniężne. Możesz także zostać sponsorem takiego konkursu.

Everypixel

To zestawienie zarówno darmowych, jak i płatnych grafik. Przy wpisywaniu słowa kluczowego warto więc zaznaczyć, jaki rodzaj zdjęć Cię interesuje (płatne, darmowe, płatne i darmowe). Znajdziesz tutaj także ilustracje wektorowe.

Dodatkowe filtry w wyszukiwarce, które pozwalają na znalezienie idealnej fotografii to:

  • Orientacja zdjęcia (pionowa, horyzontalna);
  • Przeważające kolory;
  • Grafiki bez obiektów w określonych miejscach (do wyboru mamy 9 pól);
  • Funkcja „isolate” – wyrzuca nam zdjęcia, które można łatwo wyciąć.

Jak sprawdzić, czy zdjęcie które wybrałeś jest unikalne?

Łatwy dostęp do darmowych zdjęć na bloga firmowego powoduje, że są one często wykorzystywane na różnych witrynach i blogach firmowych. Jeśli zależy Ci na oryginalności Twojego blogowego wpisu i chcesz wrzucić do niego grafikę, która nie jest zbytnio popularna w sieci, sprawdź ją przy pomocy profesjonalnych narzędzi.

Przyda Ci się zwykłe wyszukiwanie obrazem w google grafika, ale dużo skuteczniejsze będzie TinEye. Wystarczy przesłać zdjęcie albo wrzucić adres url w wyszukiwarkę i otrzymujemy pełną listę stron, na których fotografia została umieszczona. Wyszukiwarka wyrzuca zdjęcia nie tylko idealnie pokrywające się z tym wrzuconym, ale także grafiki przycięte oraz te z umieszczonymi napisami.

TinEye jest skuteczne także w sytuacji, gdy chcesz sprawdzić, czy ktoś nie wykorzystał Twojego zdjęcia w internecie bez Twojej zgody.

Potrzebujesz profesjonalnych tekstów?

Wystarczy tylko chwila na wypełnienie formularza kontaktowego. Sprawdź, jak mogę usprawnić Twój internetowy biznes.
Skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kim jestem?

Kreatywna copywriterka. Od dziecka pasjonowały mnie słowa, ich pochodzenie i sposoby użycia. Uwielbiam ironie i metafory. Pasjonuje mnie również kognitywistyka, głównie psychologia i językoznawstwo, dzięki czemu lepiej dopasowuję swoje teksty do potrzeb odbiorców. Prywatnie wielbicielka horrorów, wszystkich czworonożnych zwierząt i malowania akwarelą.
Copywriter online - Martyna Krajewska

Napisz do mnie!

Chcesz skorzystać z moich copywriterskich usług? Napisz, żebyśmy szybko mogli zacząć rozmawiać o Twoich celach biznesowych. Zwykle odpisuje na maile w ciągu jednego dnia roboczego.

Adres email: kontakt@martynaKrajewska.pl

Telefon: +48 536-424-576

Copyright 2020 - Martyna Krajewska - Wszelkie prawa zastrzeżone
menu<